Home » איך רושמים חוזה להפרד רכושית לפני החתונה

איך רושמים חוזה להפרד רכושית לפני החתונה

  • by

הטופס שלהלן הוא דוגמה כיצד עשוי להיראות חוזה מקרקעין בין בני זוג גרושים. בני זוג נשואים יכולים להתקשר בחוזה בכתב הנקרא הסכם לאחר לידה (המכונה גם הסכם לאחר לידה) המספק חלק מהיתרונות של הסכם נישואין לגבי רכוש, לרבות ציון זכויות הקניין או הנכסים שחייבים להיות או להישאר נפרדים. בעלות בן זוג וצו על חלוקת נכסים או נכסים במקרה של גירושין או מוות. בקליפורניה, בני זוג הבוחרים להיפרד יכולים להתקשר ב"הסכם הפרדה", שהוא חוזה משפטי מחייב המכסה את כל ההיבטים של פרידתם, כולל מזונות ילדים ומשמורת או היכרויות (אם יש ילדים), הפרדת רכוש, וכן תחזוקה.

בהיעדר צו גירושין מיטה ומזון

פרידה ניתנת לעיתים רחוקות ובהוראת בית משפט המשמשת בנסיבות שבהן אחד מבני הזוג הופך את חייו של השני למכבידים ובלתי נסבלים באמצעות מעשי בגידה, שימוש בסמים או שימוש חמור אחר. התנהגות בלתי הולמת – אין כמו חלוקה משפטית בצפון קרוליינה. כאשר זוג נשוי מתגרש ולפחות אחד מהם מתכנן גירושין, הדרישה היחידה לגירושין היא פרידה פיזית למשך שנה ויום אחד לפחות. גם אם גירושין אינם גרושים ופרידה היא פרידה שיפוטית, הסכם משפטי בין בני זוג יכול להיות בעל ערך רב.

אם ההסכם שלם ומכסה את כל נושאי הגירושין או רק חלק מהנושאים

ניתן לכלול אותו בגזירת הגירושין ובכך להפוך לחלק משפטי מחייב מההחלטה הסופית. עורך דין יכול לתבוע את הסכם הפירוד המלא לפני תחילת הליך הגירושין כך שיהפוך לחלק מהחלטת הגירושין הסופית של השופט. מכיוון שהסכם פרידה הוא מסמך משפטי, על שני הצדדים לנישואין לחשוב היטב על מצבם ולעבוד קשה כדי להגיע להסכם כולל על מנת למנוע בעיות עתידיות או שאלות לגבי מה נכון וכיצד הם מתכוונים לעבוד יחד במהלך מצבם. הַפרָדָה. … הסכם פרידה מועיל לבני זוג שקיבלו החלטה קשה לגירושין מכיוון שכבר הסכימו כיצד לנהל את הנכסים, החובות, ההתחייבויות, הרכוש ושאר האחריות, לרבות ילדים.

הסכמי הפרדה בדרך כלל פותרים את כל הסוגיות העומדות על הפרק בין הצדדים

לרבות חלוקת רכוש וחובות, גידול בן/בת זוג וילדים, ביקורים וחינוך (אם רלוונטי). בהסכם כזה, לאחר ששני הצדדים חיו בנפרד במשך פרק זמן מתאים, שני הצדדים יכולים לבקש גירושין ללא עוררין על בסיס פרידה ללא אשמה. אם אתה או בן זוגך בחרת בגירושין ללא אשם, במקום להמתין שנה שנקבעה להגשת תביעת גירושין על בסיס פרידה, תוכל גם להגיש את הסכם הפירוד במסגרת צו הגירושין…תנאי הסכם הפרדה. עם זאת, גם אם הסכם הפירוד מכיל את פרטי המזונות ומשמש במהלך הגירושין, בית המשפט יכול להחליט על דעת עצמו לטובת הילד.

מתנות או ירושה לאחד מבני הזוג במהלך הנישואין הם רכוש מחוץ לנישואין

חלק מרכוש הנישואין שהושג במהלך הנישואין יחולק על ידי בית המשפט. בדרך כלל, רכוש שנרכש לפני הנישואין או לאחר הפרידה נשאר אצל הבעלים הפרטיים המקוריים. למעט מרכיבים אלה, כל דבר אחר בבעלות פרטנית או משותפת הוא רכוש משפחתי אם נרכש במהלך הנישואין.

למעט חריגים בודדים

זה כל מה שנרכש במהלך הנישואין ולפני הפרידה. החריג הוא נכסים בודדים, כלומר נכסים שאינם ניתנים לחלוקה על ידי שופט ושייכים רק לצד אחד כרכושו הבלעדי. מדובר בנכסים שמקורם בנכסים משפחתיים אך אינם קיימים במועד הפירוד (DOS).

הפרדת נכסים אישיים

במקום לחלק נכסים באמצעות פעולה משפטית הנקראת "חלוקה הוגנת של נכסים", הצדדים יכולים במקום זאת לציין בהסכם ההפרדה כיצד יחלקו את נכסיהם האישיים. אחד הדברים העיקריים שתבינו בהסכם שלכם הוא ההחלטה כיצד לפצל את הנכסים והחובות שאתם או בן הזוג שלכם רכשתם במהלך נישואיכם.

אם בן הזוג מחזיק בבעלות על בית המשפחה ויש משכנתא על נכס זה

על אותו בן זוג למחזר את המשכנתא בשמו תוך 60 יום ממועד חתימת הסכם זה או, אם הסכם זה הוגש. עם בית המשפט, לאחר מכן תוך 60 יום ממועד החתימה. קבלת צו הפרדה סופי. אם התנאים מתייחסים לחלוקת בעלות ונכרת הסכם, בית המשפט יכול לשנות רק הבטחה אכיפה (כלומר הבטחה שטרם קוימה, כמו העברת בעלות על רכב לבן זוג בשנה הבאה. ). השוו זאת להבטחה שכבר מומשה על ידי הצדדים (למשל בית שנחתם על ידי בן זוג במקביל לחתימת הסכם פרידה).

הסכם הפרידה שלכם עשוי לומר שהוא אינו פסול אם תתחילו לחיות יחד שוב, ובדרך כלל יהיה סעיף לפיו תוכלו לסיים את ההסכם עם מכתב נפרד שני הקובע כי הסכם הפרידה שלכם אינו תקף, פסול וחתום על ידי שני בני הזוג בבוא העת בנוטריון. הסכם הגירושין הראשוני שלך עשוי להיות מחוץ לבית המשפט, אך ככל הנראה יהיה צורך להגיש אותו לבית משפט אם תחליט להגיש תביעת גירושין. בהתאם למקום מגוריכם, ניתן לשלב הסכם גירושין עם החלטת גירושין סופית; לאחר מכן הוא הופך לצו בית משפט וניתן לאכיפה על ידי בית המשפט.

זה אומר שאתה יכול לתבוע את בן/בת זוגך או את בן/בת הזוג לשעבר לפיצויים אם יפרו את ההסכם ויאכפו את תנאיו

מכיוון שאם עורך הדין שלכם לא מצליח להוכיח שההסכם אינו תקף, האפשרות היחידה שלכם לשנות את ההסכם היא אם בן הזוג או בן הזוג לשעבר יסכימו לשינויים. לדוגמה, אם תסכימו שבן זוגכם יתגורר בבית המשפחה בעת הגשת בקשה להיפרדות משפטית ותמשיכו לשלם את המשכנתא, השופט עשוי להורות לכם להמשיך לעשות זאת לאחר הגירושין.

מכיוון שלהחלטות המתקבלות במקרה של פרידה (או גירושין) יכולות להיות השלכות חמורות

עדיף לשכור עורך דין שיוכל להגן על זכויותיכם ולערוך חוזה תקף. בנוסף, לבלות עם מישהו שאתה נפרד ממנו יכול להיות אתגר במקרה הטוב. עדיף הסכם ברור בכתב מאשר להסתמך על הסכם בעל פה.

ודא שההסכם מכסה את כל העניינים כגון משמורת ילדים

מזונות, ביקורים, מזונות בני זוג, כיצד ניתן לחלק רכוש משפחתי (כגון בית או כל רכב שנרכש ביחד), מי גר איפה, מי משלם אילו חובות , מה או כללים ותקנות לגבי היכרויות עם אנשים אחרים; שבמדינות מסוימות עשוי להיחשב ניאוף. אם בן הזוג מסכים לעתירה, כל שעליכם לעשות הוא לחתום ולאשר את ההסכם עם שני בני הזוג על מנת שהמזכירה תוכל להעלותו על הכתב לאישור השופט.

 

בכדי לבדוק פרטים נוספים על איך רושמים חוזה להפרד רכושית לפני החתונה יש לבקר באתר notary-heskem-mamon.com